Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

DOŻYLNE ZABIEGI WITAMINY C W CHOROBACH REUMATYCZNYCH (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą i zapalną chorobą autoimmunologiczną, często dziedziczną. Posiada ona fazy zaostrzeń i remisji. 

Stan zapalny obejmuje tkankę łączną i prowadzi do zapalenia i niszczenia stawów (najczęściej są to łokcie, nadgarstki i palce), które zniekształcają się, usztywniają i przykurczają, a z czasem (stadium zaawansowane) mogą doprowadzić do utraty sprawności i rozwijania się osteoporozy kości w miejscach zajętych stanem zapalnym. 

Typowe, wczesne objawy RZS to ból, obrzęk, mrowienie, drętwienie rąk, nadwrażliwość na zimno, uczucie ciepła w obszarze stawów, poranna sztywność stawów, a także ogólne zmęczenie, stan podgorączkowy lub utrata wagi. 
Chociaż medycyna nie widzi możliwości wyleczenia tej choroby i oferuje jedynie leki znoszące ból, ograniczające przykre objawy i poprawiające komfort, to warto spróbować także terapii dożylnej witaminą C. 

Witamina C w wysokich dawkach, podana dożylnie posiada działanie silnie przeciwzapalne i anty-utleniające (likwiduje wolne rodniki), wydatnie wzmacnia odporność organizmu. 

Już po kilku zabiegach odczuwa się różnicę w samopoczuciu i zmniejszenie objawów choroby. 

Chociaż kuracja witaminą C nie posiada większych przeciwskazań, to jednak niezbędna jest konsultacja lekarska i wyznaczenie odpowiedniej dawki witaminy C oraz częstotliwość zabiegów.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW