Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

WITAMINA C WSPOMAGAJĄCO W TRUDNYM GOJENIU SIĘ RAN I ZŁAMAŃ ORAZ SKŁONNOŚCIACH DO KRWAWIEŃ

Trudne gojenie się ran i zrastanie złamań, skłonności do krwawień (np. dziąseł) i powstawania siniaków mogą mieć źródło w niedoborach witaminy C. 

Każdy, kto ma problemy z trudno gojącymi się ranami lub chciałby przyspieszyć zrastanie się kości oraz wspomóc swoją rekonwalescencję, musi dbać o swoje naczynia krwionośne. 

Witamina C prócz zdolności do regeneracji i wzmacniania żył pełni niebagatelną rolę w metabolizmie witaminy D i właśnie razem z nią wzmacnia kości, czyni je odpornymi na złamania, zmniejsza ryzyko osteoporozy. 

Badania wskazują, że niedobory tych dwóch witamin jednocześnie mają o wiele większy wpływ na demineralizację kości niż tylko niedobór witaminy D. W profilaktyce osteoporozy i we wspomaganiu leczenia wszelkich urazów bardzo ważna jest dobrze skomponowana dieta, bogata w minerały i witaminy, szczególnie w witaminę C i D. 

Jeżeli mamy jednak sytuację, gdzie liczy się szybkość i efektywność działania, musimy sięgnąć po inne metody niż doustna suplementacja. 

Kroplówka z witaminy C pozwoli na szybkie i bezpieczne przyjęcie wysokiej dawki tej witaminy bez ryzyka podrażnienia przewodu pokarmowego. 

Bardzo korzystne jest włączenie do zabiegów rehabilitacyjnych lub profilaktycznych takiej kuracji, gdyż prócz działania bezpośrednio na konkretny problem z kośćmi lub ranami, ma także wiele innych korzystnych efektów ubocznych: 
  • znacząco wzmacnia odporność, 
  • obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych – a także wspomaga ich leczenie, 
  • obniża ciśnienie krwi, 
  • poprawia ogólny stan zdrowia, 
  • przyczynia się do produkcji kolagenu, co zapewnia zdrową i młodą skórę.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW